adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

Повторно нападната новинарската екипа на ТВ24 на протестот „За заедничка Македонија“


Оригинален напис: Meta.mk на 14-03-2017.

Екипата на „Телевизија 24“ вечерва повторно била нападната на протестот „За заедничка Македонија”. Како што соопштија од телевизијата, нивниот новинар и снимател биле туркани и влечени додека професионално си ја извршувале работата. Новинарот Христијан Баневски, кој секојдневно ги следи протестите…

0.0000000000000

(ВИДЕО) Новинарот Баневски: Дамовски ми се обрати со заканувачки тон пред да почне туркањето


Оригинален напис: Македонија – А1он на 14-03-2017.

Еден од организаторите на протестот „За заедничка Македонија“, Борис Дамовски пред да почне туркањето побарал од новинарот на ТВ24, Христијан Баневски да се тргне за да не биде повторно повреден. Дамовски единствено мене од сите новинари кои беа присутни пред…

0.0000000000000

Заев и Ахмети разговараа за стратегија како да се свика Собранието


Оригинален напис: Meta.mk на 14-03-2017.

Лидерите на СДСМ и ДУИ, Зоран Заев и Али Ахмети во седиштето на СДСМ во Скопје разговараа за изнаоѓање решение за политичката криза, откако претседателот Ѓорге Иванов вчера соопшти дека се уште не се надминати пречките за доделување на мандатот.…

0.0000000000000

Ахмети: Нема влада без мандат од Иванов


Оригинален напис: Фокус на 14-03-2017.

Иако претходно најави, лидерот на ДУИ, Али Ахмети, сепак, не би играл на планот „Б”, според кој, заедно со Зоран Заев можат да го свикаат Собранието, да изберат спикер, па да предложат владин состав без мандат од претседателот. Ахмети по…

0.0000000000000

Асмира Кочан се повлекува од врвот на компаниите на сопругот


Оригинален напис: Фокус на 14-03-2017.

Сопругата на осомничениот бизнисмен Сеад Кочан, Асмира Кочан, денеска се повлече од менаџерската позиција во фирмата „Трансмет лаб ДООЕЛ“, фирма ќерка на компанијата „Трансмет ДОО“, која е под истрага на Специјалното јавно обвинителство. Како што јави НОВАТВ, денеска во Централниот…

0.0000000000000

Ќулавкова: Можеби сами ја создадоа Платформата за да ја задржат власта и да се амнестираат


Оригинален напис: Фокус на 14-03-2017.

Платформата на албанските партии ги подели и академците на МАНУ, кои денеска расправаа во жешка атмосфера. Едни сметаат дека платформата е десетабилизација на државата и алатка која и оди во полза на досегашната власт, и истата не претставува заштита на…

0.0000000000000

Заев вечерва на средба со Ахмети


Оригинален напис: Фокус на 14-03-2017.

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети доцна вечерва беше на средба со Зоран Заев во седиштето на СДСМ. Партиски извори за ТВ24 брифираат дека двајцата лидери барале начин како да се придвижат работите за свикување на Собранието. Во таа насока утре…

0.0000000000000

Путин нареди силите на Јужна Осетија да се вклучат во руската војска


Оригинален напис: Meta.mk на 14-03-2017.

Рускиот претседател Владимир Путин и нареди на својата влада да го заклучи договорот за вклучување во руската воена команда силите на Јужна Осетија, регион кој прогласи независност од Грузија, што меѓународната заедница не го признава. Иако неколку години го контролирал…

0.0000000000000

Али Ахмети смета дека не треба да се свикува собранието без претходен договор


Оригинален напис: Македонија – А1он на 14-03-2017.

Претседателот на ДУИ, Али Ахмети во интервју за ТВ21 изјави дека не треба да се свика седница на собранието без претходен договор меѓу партиите. „Без вистински договор меѓу страните кои се претставници на мнозинските заедници, СДСМ, ВМРО, ДУИ и останатите…

0.0000000000000

Потресна приказна на мајка од Кратово која што ги оставила децата во дом: Мамо, не оди, поседи со мене уште малку!


Оригинален напис: Фокус на 14-03-2017.

  -Мамо те молам не си оди, поседи со мене уште малку – биле зборовите на шест годишната Моника, кои што при секоја средба во домот за деца ,,11Октомври’’ во Скопје и ги кажувала на својата мајка Драгица. Освен Моника,…

0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock