adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

Норвешки сајт воведува правило: нема коментирање додека не се прочита целата статија!


Оригинален напис: okno.mk/statii на 13-03-2017.

Тестовите не се премногу сложени, туку само покажуваат дека читателите барем фрлиле поглед на текстот пред да потрчаат на дното од страницата. повеќе…

0.0000000000000

Норвешки сајт воведува правило: нема коментирање додека не се прочита целата статија!


Оригинален напис: okno.mk/statii на 13-03-2017.

Тестовите не се премногу сложени, туку само покажуваат дека читателите барем фрлиле поглед на текстот пред да потрчаат на дното од страницата. повеќе…

0.0000000000000

МНР со осуда за навредливите изјави на официјални лица од Албанија


Оригинален напис: Македонија – А1он на 13-03-2017.

Министерството за надворешни работи на Република Македонија ги осудува јавните настапи со навредлива и запаллива реторика на официјални лица на Република Албанија кои се однесуваат на Република Македонија, се вели во реакцијата на македонското МНР на изјавата на пратеничката во…

0.0000000000000

Лидерите на ЕУ го одложија гласањето за резолуцијата за Македонија


Оригинален напис: Фокус на 13-03-2017.

Европскиот парламент, неделава нема да гласа за резолуцијата за Македонија во однос на прогрес-извештајот на Европската комисија за 2016 година, јави дописникот на МИА од Стразбур. Иако во текот на оваа недела требаше да се гласа за резолуцијата за Македонија,…

0.0000000000000

МНР: Изјавите со запаллива реторика не се во духот на европските вредности


Оригинален напис: Meta.mk на 13-03-2017.

Министерството за надворешни работи ја осуди изјавата на пратеничката на Албанија, Месила Дода во која таа денеска при посетата во Дебар изјави дека Македонија не постои,дека тоа е стара албанска покраина и се вика Илирида. „МНР на Република Македонија ги…

0.0000000000000

Тимоние: Не губете време и тргнете напред


Оригинален напис: Фокус на 13-03-2017.

Францускиот амбасадор во Македонија, Кристијан Тимоне, денеска го повтори ставот на официјален Париз, и го повика претседателот Ѓорге Иванов да престане да ја блокира новата влада. Тој порача дека статус-квото во земјата мора да се промени што побрзо за државата…

0.0000000000000

Затворен граничниот премин Табановце


Оригинален напис: Македонија – А1он на 13-03-2017.

Поради дефект на систем за електрична енергија граничниот премин Табановце на македонско-српската граница е затворен, соопшти вечерва АМСМ. Засега нема информации кога граничниот премин ќе биде повторно отворен.…

0.0000000000000

Додевски: Ирелевантно е каде е Сеад Кочан и кога ќе се врати


Оригинален напис: Фокус на 13-03-2017.

Осомничениот бизнисмен Сеад Кочан, по кој веќе четири дена се трага со меѓународна потерница, чека да ја поништат одлуката за притвор, па да се врати во Македонија. Сопственикот на „Транс мет”, кој СЈО го сомничи за местење тендери во ЕЛЕМ…

0.0000000000000

XII „Роднокрајни поетски средби“ во Струмица


Оригинален напис: okno.mk/statii на 13-03-2017.

На 14 март, 2017 година (вторник), во кафе бар „Селект“, здружението за развој на култура и заштита на културното наследство „Контекст – Струмица“ ги организира дванаесетите по ред „Роднокрајни поетски средби“. повеќе…

0.0000000000000

Бура ја одложи посетата на Меркел во Вашингтон


Оригинален напис: Meta.mk на 13-03-2017.

Германската канцеларка Ангела Меркел ја одложи посетата во Вашингтон каде што вчера требаше да се сретне со американскиот претседател Доналд Трамп. Посетата на Меркел е одложена поради брзото напредување на зимската бура, која се очекува да го погоди североистокот на…

0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock