adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

WikiLeaks можел да ги добие датотеките само од извор во CIA


Оригинален напис: Правдико на 12-03-2017.

Организацијата WikiLeaks можела да ги добие информациите коишто ги објави за кибернетичката шпионажа водена од страна на американската Централна разузнавачка агенција (CIA), само од извори во самата агенција, смета поранешниот заемник директор на службата Мајкл Морел, кој од ноември 2012…

0.0000000000000

АКН доби член во работната група за земјишна администрација при ООН


Оригинален напис: Правдико на 12-03-2017.

Економската комисија на Европа при Обединетите нации (UNESCE) е воспоставена во 1947 година како една од 5-те регионални комисии на Организацијата на Обединетите нации. Во UNESCE членуваат 56 држави од Европа, Северна Америка и Азија, како и повеќе од 70…

0.0000000000000

Семинар: Договори за превоз и шпедиција


Оригинален напис: Правдико на 12-03-2017.

Семинар Стопанска комора на Македонија,  Македонија ДОГОВОРИ ЗА ПРЕВОЗ И ШПЕДИЦИЈА, ПРАВНА ПРИРОДА, ПРАВА И ОБВРСКИ НИЗ ПРИЗМАТА НА СУДСКИТЕ ПОСТАПКИ И ВИДОВИТЕ ДОКАЗИ Еднодневен семинар: ДОГОВОРИ ЗА ПРЕВОЗ И ШПЕДИЦИЈА, ПРАВНА ПРИРОДА, ПРАВА И ОБВРСКИ НИЗ ПРИЗМАТА НА СУДСКИТЕ…

0.0000000000000

Објавена листата на должници со непладени долгови до 28.02.2017 година


Оригинален напис: Правдико на 12-03-2017.

Управата за јавни приходи објавува Листа на должници бр.3/2017 за долгови доспеани до 30.11.2016 и неплатени до 28.02.2017 година по основ на ДДВ, данок на добивка, персонален данок на доход, придонеси од задолжително социјално осигурување, акцизи и царини, за кои…

0.0000000000000

ЦРМ до 15 март ќе врши прием на годишни сметки и во хартиена форма


Оригинален напис: Правдико на 12-03-2017.

Потсетуваме дека сите правни субјекти кои се основани согласно законот за трговски друштва, а кои го пропуштиле рокот за поднесување на годишната сметка за 2016 година во хартиена форма дека поднесувањето на истата можат да го направат преку системот за…

0.0000000000000

Сообраќајот по наместа влажни коловози


Оригинален напис: Македонија – А1он на 12-03-2017.

Сообраќајот на државните патишта се одвива по наместа влажни коловози. Како што информира АМСМ, слаб снег провејува на планинските премини Стража и Буково, но не се задржува на коловозот. Се препорачува внимателно возење, прилагодена брзина на движење и почитување на…

0.0000000000000

Учениците во Пробиштип наместо на часови, ги повикуваат на протести: Кој ќе ја спречи злоупотребата?


Оригинален напис: Фокус на 12-03-2017.

Претставници на Средношколската унија во Пробиштип преку пораки до учениците меѓу кои најголем дел се малолетни ги повикуваат да не одат на настава и со тоа да ја изразат подршката за барањата на „Заедничка Македонија”. И да се приклучат на…

0.0000000000000

УЈП со казни до 5000 € за оние што пријавите не ги пополниле со арапски бројки!


Оригинален напис: Фокус на 12-03-2017.

По најавите нa порталите и нa социјалните мрежи дека освен двојазичноста на парите, ќе се воведат и арапски бројки на банкнотите, во Македонија се крена паника. На тој оган, УЈП фрли и дополнително масло со свое двојазично соопштение на таа…

0.0000000000000

Червар не е повеќе селектор на македонската ракометна репрезентација – се откажал вчера


Оригинален напис: Meta.mk на 12-03-2017.

Ракометната федерација на Македонија (РФМ) попладнево преку соопштение го објави крајот на соработката со селекторот на македонската машка ракометна репрезентација Лино Червар. Федерацијата соопшти дека после истекот на рокот што му го дале, Червар вчера информирал дека сепак ја одбрал…

0.0000000000000

Лино Червар: Македонија е мојата втора татковина – ми даде се што може да се даде!


Оригинален напис: Фокус на 12-03-2017.

Ракометната федерација на Македонија (РФМ) објави дека завршила соработката со селекторот Лино Червар, кој ја одбра хрватската селекција, пред македонската. РФМ во соопштението вели: „По неодамнешните разговори помеѓу членовите на високото раководство на Ракометната Федерација на Македонија и Лино Червар,…

0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock