adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

СДСМ: Осомничените соработници на ВМРО-ДПМНЕ бегаат бидејќи знаат дека е готово


Оригинален напис: Македонија – А1он на 11-03-2017.

„Осомничените соработници на ВМРО-ДПМНЕ бегаат бидејќи знаат дека е готово. Бегството на Сеат Кочан, бизнис партнерот на Никола Груевски и на ВМРО-ДПМНЕ, за што се информира во јавноста, покажува дека раководството на ВМРО-ДПМНЕ и нивните соработници не ги интересираат ни…

0.0000000000000

Пцости и вербални напади врз новинари на Телма на протестот „За заедничка Македонија“


Оригинален напис: Македонија – А1он на 11-03-2017.

Навреди и пцости упатиле демонстранти на протестот „За заедничка Македонија“ кон екипата на Телма која во тој момент ги анкетирала, пренесува телевизијата. Освен нападите кон Телма, вчера беше нападната и екипата на телевизија 24 за време на протестот. Нападите кон…

0.0000000000000

Пцости и вербални напади врз новинари на Телма на протестот „За заедничка Македонија“


Оригинален напис: Македонија – А1он на 11-03-2017.

Навреди и пцости упатиле демонстранти на протестот „За заедничка Македонија“ кон екипата на Телма која во тој момент ги анкетирала, пренесува телевизијата. Освен нападите кон Телма, вчера беше нападната и екипата на телевизија 24 за време на протестот. Нападите кон…

0.0000000000000

Албанската дијаспора ја поддржува албанската платформа


Оригинален напис: Meta.mk на 11-03-2017.

Албанско-американската заедница од Илионис, со седиште во Чикаго ја поддржа албанската платформа и ги поздрави напорите на Албанија и Косово за решавање на прашањата на Албанците во Македонија. „Претседателството на заедницата одлучи едногласно да ја поддржи заедничката декларација на албанските…

0.0000000000000

СЕММ го осуди нападот врз новинарот на телевизија „24“ Христијан Баневски


Оригинален напис: Meta.mk на 11-03-2017.

Советот за етика во медиумите на Македонија (СЕММ) денеска го осуди вчерашниот физички напад врз новинарот на телевизија „24“,. „Трендот на насилство и попречување на работата на новинарите и медиумските работници продолжува да биде сериозен проблем. Со тоа се потврдуваат…

0.0000000000000

Отворен клуб за пензионери во Кумановско


Оригинален напис: Македонија – А1он на 11-03-2017.

Околу 200 пензионери од кумановските села Љубодраг, Ново Село и Умин Дол денеска добија простор за дружење и рекрација. Новиот пензионерски клуб е отворен во просториите на поранешната месна заедница во селото Љубодраг. Просторот е адаптиран и опремен со нов…

0.0000000000000

Се гради капела на старите гробишта во Прилеп


Оригинален напис: Македонија – А1он на 11-03-2017.

На старите градски гробишта во Прилеп деновиве итензивно се работи на изградба на капелата. Градоначалникот на Прилеп Марјан Ристески кој изврши увид во градежните активности истакна дека инвестицијата е 120.000 евра и ќе биде втора капела која се гради во…

0.0000000000000

Холандија ја забрани посетата на Чавушоглу


Оригинален напис: Meta.mk на 11-03-2017.

Холандската Влада денеска ја повлече дозволата за слетување на територијата на земјата на авионот со кој турскиот министер за надворешни работи Мевљут Чавушоглу требаше да пристигне на митинг во Ротердам, јави телевизијата Си-Ен-Ен Турк. Причината за ваквата одлука, како што…

0.0000000000000

Меѓународна потерница за бизнисменот Сеад Кочан


Оригинален напис: Фокус на 11-03-2017.

Со  меѓународна и домашна потерница се трага по бизнисменот Сеад Кочан, информираа од МВР за Телевизија24. Сепак, тврдат дека немаат информација од гранична полиција дали и на која граница  Кочан ја напуштил државата. Во јавноста се шпекулираат дека бизнисменот ја…

0.0000000000000

СЕММ го осуди физичкиот напад врз новинарот на телевизија 24


Оригинален напис: Македонија – А1он на 11-03-2017.

„Советот за етика во медиумите на Македонија (СЕММ) го осудува вчерашниот физички напад врз новинарот на телевизија 24, Христијан Баневски. Трендот на насилство и попречување на работата на новинарите и медиумските работници продолжува да биде сериозен проблем. Со тоа се…

0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock