adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

Новинарските здруженија од регионот со осуда за нападите врз новинарите во Македонија


Оригинален напис: Meta.mk на 11-03-2017.

Новинарските здруженија од Хрватска, Босна и Херцеговина, Србија, Црна Гора, Косово и Македонија денеска изразија солидарност и поддршка за новинарите и медиумските работници во Македонија, кои, како што оценија, константно се соочуваат со притисоци, физички напади, како и смртни закани.…

0.0000000000000

Новинарските здруженија од регионот со осуда за нападите врз новинарите во Македонија


Оригинален напис: Meta.mk на 11-03-2017.

Новинарските здруженија од Хрватска, Босна и Херцеговина, Србија, Црна Гора, Косово и Македонија денеска изразија солидарност и поддршка за новинарите и медиумските работници во Македонија, кои, како што оценија, константно се соочуваат со притисоци, физички напади, како и смртни закани.…

0.0000000000000

Васил Кузманоски избран за претседател на Нотарската комора на РМ


Оригинален напис: Македонија – А1он на 11-03-2017.

Васил Кузманоски од Охрид е избран за претседател на Нотарската комора на Република Македонија. Како што одлучи денеска Изборното собрание на Комората, нотарот Кузманоски, кој беше в.д. претседател, доби мандат за периодот 2017 – 2020 година. На Собранието беа избрани…

0.0000000000000

Диневски: СЈО не ми помогна, се враќам во Идризово


Оригинален напис: Фокус на 11-03-2017.

Драги мои, очигледно време е за разделба. Се надевам не за долго, вака го почнува своето отворено писмо до јавноста, поранешниот припадник на МВР, Александар Диневски, кој беше меѓу обвинетите во случајот „Шпион“. Писмото ви го пренесуваме во целост: Злосторничката…

0.0000000000000

Здружението „Нефрон“ во посета на фирмата „Ронтис“ од Велес


Оригинален напис: Македонија – А1он на 11-03-2017.

По повод Светскиот ден на бубрегот, 9 Март, членови на Здружението на бубрежно болни „Нефрон“ од сите 22 подружници од земјава, денеска беа во посета на велешката компанија „Ронтис“. Имаа средба со раководниот тим и вработените, а се запознаа и…

0.0000000000000

Додевски: Сеад Кочан не е во бегство, туку на службен пат


Оригинален напис: Фокус на 11-03-2017.

Сеад Кочан е на службен пат, а не во бегство, се огласи неговиот адвокат Никола Додевски. Во изјава за ТВ24, тој не кажа каде е Кочан, само рече дека заминал пред да биде донесено решението за притвор, а истото веќе…

0.0000000000000

Сообраќајот по наместа влажни коловози


Оригинален напис: Македонија – А1он на 11-03-2017.

Сообраќајот на државните патишта се одвива по наместа влажни коловози, соопшти АМСМ. Сепрепорачува внимателно возење, прилагодена брзина на движење и почитување на поставената сообраќајна сигнализација. Во клисурите и засеците можна е почеста појава на одрони, особено на патните правци: Кочани…

0.0000000000000

СДСМ: Криминалците на ДПМНЕ го напуштаат бродот што тоне


Оригинален напис: Фокус на 11-03-2017.

  -Осомничените соработници на ВМРО-ДПМНЕ бегаат бидејќи знаат дека е готово, сметаат од СДСМ коментирајќи го бегството на бизнисменот Сеад Кочан, осомничен од СЈО, за кој денеска се распиша и меѓународна потерница. -Бегството на Сеат Кочан, бизнис партнерот на Никола…

0.0000000000000

Пцости и вербални напади врз новинарите на Телма


Оригинален напис: Фокус на 11-03-2017.

Физички и вербални напади кон дел од новинарските екипи кои вчеравечер известуваа за синоќешниот протест на иницијативата „За заедничка Македонија“. Телма информира дека и нивната екипа се соочила со навреди и пцости додека анкетирала учесници на протестот. Покрај тоа, новинарот…

0.0000000000000

МВР распиша меѓународна потерница за Сеад Кочан


Оригинален напис: Meta.mk на 11-03-2017.

Распиша е меѓународна и домашна потерница за бизнисменот Сеад Кочан, кому му е одреден притвор за случајот „Труст“ на СЈО, потврди за „Алсат М“ министерот за министерот за полиција Агим Нухиу. – Распишани се и централна и меѓународна потерница. Засега…

0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock