adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

Опозицијата во Албанија официјално се откажа од учество во изборите


Оригинален напис: Meta.mk на 10-03-2017.

Дваесет опозициски партии денеска испратија писмо до Централната изборна комисија на Албанија дека нема да се регистрираат како учесници во изборите ниту како поединечни партии ниту како опозиција, официјализирајќи го така својот бојкот на изборите. Тие велат дека ќе стојат…

0.0000000000000

Иванов: Армијата е спремна да ја брани Македонија


Оригинален напис: Фокус на 10-03-2017.

Претседателот Ѓорге Иванов денеска на одбележувањето на 25-годишнината од преземањето на караулата „Рамна нива“ од страна на АРМ, гласно порача дека Македонија ја има Армијата, и дека таа е подготвена по било која цена да го брани интегритетот и  територијата…

0.0000000000000

Новинар на ТВ 24 доби удар со стап од знаме на протестот во Скопје


Оригинален напис: Meta.mk на 10-03-2017.

Новинарот Христијан Баневски вечерва бил удрен со стап од знаме по глава на протестот на „За заедничка Македонија“ во Скопје. За инцидентот информираше Телевизијата 24, која извести дека Баневски бил првин вербално нападнат, а потоа го добил ударот по глава.…

0.0000000000000

ЦИВИЛ: Насилството мора да престане, а насилниците да се соочат со полната сила на законот


Оригинален напис: Македонија – А1он на 10-03-2017.

ЦИВИЛ – Центар за слобода најостро го осудува физичкиот напад врз новинарот на ТВ 24 во текот на денешните протести. Ова не е изолиран инцидент и станува очигледно дека насилството е дел од имиџот на протестите од самиот почеток. Се…

0.0000000000000

Финансиската полиција ги тресе невладините поврзани со УСАИД


Оригинален напис: Фокус на 10-03-2017.

Финансиската полиција и УЈП засилено ги „чешлаат” невладините организации, по наредба на Основното јавно обвинителство. Извршната директорка на „Фондацијата Отворено општество“, Фани Каранфилова-Пановска, и Бојан Маричиќ од „Евро тинк“ денеска информираа дека последните три дена имаат засилено присуство на финансиска…

0.0000000000000

Три жртви во сообраќајка на патот Гевгелија-Богданци


Оригинален напис: Meta.mk на 10-03-2017.

Во сообраќајна несреќа која се случила денеска околу 14.30 часот на патот Гевгелија – Богданци животите ги загубија тројца млади жители на Богданци, а еден е повреден, дознаваме од Одделот за односи со јавност на МВР и од Општа болница…

0.0000000000000

Меџити: Со ВМРО-ДПМНЕ цело време преговаравме за Платформата


Оригинален напис: Фокус на 10-03-2017.

Потпретседателот на ДУИ и градоначалник на Чаир, Изет Меџити во емисијата „Топ Тема“ на Телма, уште еднаш потврди дека ВМРО-ДПМНЕ преговарале цело време со ДУИ за Платформата и прифатиле скоро се што има во неа, а единствено не се договориле…

0.0000000000000

Нападната екипа на ТВ24 на протестот „За заедничка Македонија“


Оригинален напис: Македонија – А1он на 10-03-2017.

Демонстранти од протестот на „За заедничка Македонија“ ја нападнале екипата на телевизија 24 најпрво вербално, а потоа кога снимателот снимал инсерти, новинарот Христијан Баневски бил удрен со стап од знаме по тилот од главата. Баневски реагирал кај еден од организаторите…

0.0000000000000

Нападната екипа на ТВ24 на протестот „За заедничка Македонија“


Оригинален напис: Македонија – А1он на 10-03-2017.

Демонстранти од протестот на „За заедничка Македонија“ ја нападнале екипата на телевизија 24 најпрво вербално, а потоа кога снимателот снимал инсерти, новинарот Христијан Баневски бил удрен со стап од знаме по тилот од главата. Баневски реагирал кај еден од организаторите…

0.0000000000000

Екипата на Телевизија 24 нападната на протестот


Оригинален напис: Фокус на 10-03-2017.

Екипата на Телевизија 24 вечерва беше нападната од страна на демонстрантите на маршот „За заедничка Македонија“. -Колегата Христијан Баневски првично бил вербално нападнат, на што од организаторите било кажано дека е ненамерно, особено при обидот за физички напад, за потоа,…

0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock