adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

Графичката работилница „Софија“ со изложба во Сараево


Оригинален напис: Слободна Македонија на 04-03-2017.

Меѓународната графичка работилница од југот на Македонија „Софија“ од Богданци, минатиот месец од 20 до 26 февруари оствари еднонеделна изложба во просторот на Академијата на ликовните уметности во Сараево, Босна и Херцеговина. Иницијатор на настанот е Академијата на ликовни уметности…

0.0000000000000

Заев на ХРТ: Горд сум што што симнавме режим со пенкало и глас


Оригинален напис: Фокус на 04-03-2017.

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, денеска гостуваше на Хрватската радио-телевизија каде што кажа дека е убеден дека ситуацијата во Македонија нема да ескалира. -Уверен сум дека нема да има крвопролевање. Ако требаше да дојде до тоа ќе се случеше многу…

0.0000000000000

„Биди фер. За детство без пречки“


Оригинален напис: Слободна Македонија на 04-03-2017.

На 2 март во Музејот на современа уметност во Скопје, УНИЦЕФ, Европската унија и партнерите ја претставија кампањата „Биди фер. За детство без пречки“. Кампањата е изготвена за да ја мобилизира јавната свест и да обезбеди широка поддршка за правата…

0.0000000000000

Наставнички пленум: МОН да ја спречи злоупотребата на учениците


Оригинален напис: Фокус на 04-03-2017.

Наставничкиот пленум најостро ги осудува неодамнешните настани во училиштата во Скопје, Штип и Битола, во кои ученици основци и средношколци се злоупотребени за политички цели. -Сметаме дека одредени политички групации грубо ги манипулираат и злоупотребуваат учениците, додека надлежното Министерство молчи.…

0.0000000000000

(ВИДЕО) Заев за ХРТ: Нема да има крвопролевање


Оригинален напис: Македонија – А1он на 04-03-2017.

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев денеска имаше гостување во Хрватската Радио Телевизија каде што кажа дека е убеден дека ситуацијата во Македонија нема да ескалира. „Уверен сум дека нема да има крвопролевање. Ако требаше да дојде до тоа ќе се…

0.0000000000000

Заев за ХРТ: Не очекувам насилства и судири


Оригинален напис: Meta.mk на 04-03-2017.

Лидерот на СДСМ, Зорав Заев во интервју за Хрватската државна телевизија (ХРТ) вели оти не верува дека ќе дојде до судири и крвопролевања во земјава и дека ако тоа требало да се случи ќе се случело порано. – Тоа како…

0.0000000000000

Мијатовиќ: Надлежните мора да ја осигураат безбедноста на новинарите


Оригинален напис: Фокус на 04-03-2017.

Претставникот на ОБСЕ за слобода на медиумите, Дуња Мијатовиќ, реагираше по нападот на новинарот Борјан Јовановски и напиша дека тоа уште еден бесрамен обид за замолчување. -Ова е неприфатливо однесување. Уште еден бесрамен обид за замолчување на храбриот новинар Борјан…

0.0000000000000

Фер услови за развој на бизнис во охридско-струшкиот регион


Оригинален напис: Слободна Македонија на 04-03-2017.

Како најголемо проблеми кои ги издвојуваат проблеми фирмите за развој од охридско – струшкиот регион се нелојалната конкуренција, нееднаквите можности за водење бизнис, а како клучно го издвојуваат  и подобрувањето на локалната инфраструктура. Ова се главните забелешки од средбата коjа…

0.0000000000000

Обама никогаш не наредил прислушување на Трамп, вели портпаролот на експретседателот


Оригинален напис: Meta.mk на 04-03-2017.

Портпаролот на поранешниот американски претседател, Барак Обама, денеска ги негираше и ги отфрли тврдењата на претседателот Доналд Трамп дека Обама, наводно, наредил прислушување на неговите телефоните во октомври минатата година, пред претседателските избори, јавуваат светските агенции. „Главно правило на администрацијата…

0.0000000000000

Неформално образование за младите припаднички на етничките заедници


Оригинален напис: Слободна Македонија на 04-03-2017.

Во текот на целата недела во период од четири дена беше спроведена обука на млади средношколки, припаднички на етничките заедници за неформално образование и обука за полесно влегување на пазарот на трудот. Во тек на сите четири денови младинките беа…

0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock