adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

Османи: ДУИ влегува во Влада предводена од СДСМ


Оригинален напис: Македонија – А1он на 03-03-2017.

Демократската унија на Албанците по седницата на Централното претседателство одлучи да учествува во новата Влада предводена од СДСМ, потврди портпаролот Бујар Османи. – ДУИ одлучи да ја почитува волјата на граѓаните и да учествува во владата. Бараме Иванов да го…

0.0000000000000

ДУИ донесе одлука, ќе учествува во Владата преводена од СДСМ


Оригинален напис: Фокус на 03-03-2017.

Демократската партија на Албанците на вечерашното Централно претседателство донесе одлука да учествува во новата реформска влада предводена од СДСМ, потврди вечерва портпаролот на партијата Бујар Османи. – ДУИ одлучи да ја почитува волјата на мнозинството граѓани Албанци и да учествува…

0.0000000000000

Заменик командант на единица во МВР спречил да се фатат напаѓачите на екипата на А1он


Оригинален напис: Фокус на 03-03-2017.

Заменик командант на полициска единица спречил полицаец кој бркал еден од насилниците, напаѓачи кои ја претепаа екипата на А1он, а полицаецот изготвил и службена белешка, пренесува Телма. Според телевизијата, по нападот на екипата, кога полицаецот се обидел да спречи еден…

0.0000000000000

„Да, јас сум предавник, ако вие сте патриоти“


Оригинален напис: okno.mk/statii на 03-03-2017.

"…Да, јас сум предавник, ако вие сте патриоти, ако вие сте татковински бранители, јас сум душман татковински, јас сум предавник. Ако татковината се вашите чифлизи, ако во вашите сефови и во вашите банкарски сметки е патриотизмот, ако татковината е умирање…

0.0000000000000

„Да, јас сум предавник, ако вие сте патриоти“


Оригинален напис: okno.mk/statii на 03-03-2017.

"…Да, јас сум предавник, ако вие сте патриоти, ако вие сте татковински бранители, јас сум душман татковински, јас сум предавник. Ако татковината се вашите чифлизи, ако во вашите сефови и во вашите банкарски сметки е патриотизмот, ако татковината е умирање…

0.0000000000000

Талески со државни пари ќе снима филм за „развојот” на Битола во неговите мандати


Оригинален напис: Фокус на 03-03-2017.

Градоначалникот на Општина Битола Владимир Талески сака да го овековечи своето владеење во Битола преку снимање на документарен филм за развојот на градот од 2005 до 2017 година, јави локалната телевизија „Орбис”. Со огласот што Општина Битола го објави пред…

0.0000000000000

Стејт Департмент: Во Македонија доминираат широкоприсутна корупција и непочитување на правото


Оригинален напис: Meta.mk на 03-03-2017.

Најголемиот проблeм во врска со човековите права и практики, произлегува од широкоприсутната корупција и неуспехот на Владата во целост да го почитува владеењето на правото, вклучувајќи ги тука и континуираните напори за ограничување на слободата на медиумите, мешањето во судството…

0.0000000000000

Поразителен извештај на Стејт Депарментот за Македонија


Оригинален напис: Фокус на 03-03-2017.

Кршење на човековите права, неселективна правда, корупција и узурпирани медиуми, ова се дел од забелешките на Стејт Депарментот во последниот годишен извештај за Македонија. -Најголемиот проблем со кршење на човековите права и практики, произлегува од големата корупција и неуспехот на…

0.0000000000000

МАНУ: Политичарите да престанат да поттикнуваат омраза


Оригинален напис: Фокус на 03-03-2017.

Претседателството на МАНУ изрази длабока загриженост за актуелната политичка состојба во земјата, за долгата криза и продлабочувањето на меѓупартиските тензии во постизборниот период. Сето ова, според МАНУ, води кон понатамошно комплицирање на состојбите и продлабочување на поделбите меѓу граѓаните на…

0.0000000000000

Во седиштето на ДУИ најверојатно ќе се заседава долго во ноќта


Оригинален напис: Meta.mk на 03-03-2017.

Не може да се прогнозира до кога ќе трае седницата на Централното претседателство на ДУИ во партиското седиште во Мала Речица, им беше соопштено на новинарите пред малку. Пред почетокот на седницата, попладнево претседателот на партијата, Али Ахмети, изјави дека…

0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock