adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

Што содржи ,,Законот за јазиците” изгласан во 2008 година


Оригинален напис: Правдико на 02-03-2017.

Собранието на Република Македонија на одржаната седница  на 4 август 2008 година го донесе Законот  за  употреба  на  јазик  што  го  зборуваат    најмалку  20%  од граѓаните  во Република Македонија и во единиците на локалната самоуправа. Со овој закон се уредува…

0.0000000000000

Кукан, Флекенштајн и Вајгл ќе препорачаат ЕП да го одложи донесувањето на извештајот


Оригинален напис: Meta.mk на 02-03-2017.

Ги повикуваме претседателот и сите политички партии да ја почитуваат демократската одлука на граѓаните на земјата и без понатамошно одложување да го прифатат секое договорено парламентарно мнозинство, се вели во заедничката изјава на тројцата европарламентарци Едвард Кукан, Кнут Флекенштајн и…

0.0000000000000

Заев: Груевски ја навлекува Македонија во опасно сценарио


Оригинален напис: Фокус на 02-03-2017.

-Потпалуваат меѓуетнички конфликти за да си ја спасат сопствената кожа. Манипулирањето на граѓаните е бандитизам и заштита на интересите на криминалната власт. Груевски ја навлекува Македонија во опасно сценарио, но, се додека сме сплотени, топ не не бие – порача…

0.0000000000000

Безобразно нападнат новинарот Борјан Јовановски


Оригинален напис: Фокус на 02-03-2017.

Новинарот Борјан Јовановски денеска бил нападнат додека бил на ручек во скопски ресторан. -Бев на ручек со мојот пријател и колега Атанас Кировски. Неочекувано до масата пристапи едно детуле кое се уште не си ни бричи. Малолетно. Ми се обрати…

0.0000000000000

Заев: Јас сум против промена на Устав, знаме, грб и химна


Оригинален напис: Македонија – А1он на 02-03-2017.

Јас сум против промена на Уставот во делот на промена на химна, знаме и грб, рече лидерот на СДСМ Зоран Заев во вечерашното гостување во емисија на 24 ТВ. Но, рече Заев не смееме да забраниме дебата. „Не е разговарано…

0.0000000000000

(Видео) Средношколци под наредба излегуваат на протест


Оригинален напис: Фокус на 02-03-2017.

На средношколците од гимназијата „Јосип Броз Тито” во Скопје, преку соопштение им било наредено во 15 часот да излезат пред училиштето. Надвор пак, ги чекале камери од медиумите блиски до власта, кои ги снимале, за потоа да прикажат дека наводно…

0.0000000000000

(ВИДЕО) Заев: Иванов да ја преиспита одлуката, зад 67-те мандати стојат приближно 700.000 гласачи


Оригинален напис: Македонија – А1он на 02-03-2017.

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, по изјавата дадена по средбата со високиот претставник на ЕУ, Федерика Могерини во одоговори на новинарски прашања истакна дека се надева дека Иванов ќе ја преиспита одлуката за доделувања на мандатот. Рековте наредната Влада, очекувате…

0.0000000000000

Груевски на Могерини и се жалел од Ахмети


Оригинален напис: Фокус на 02-03-2017.

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски по состанокот со високата претставничка на ЕУ, Федерика Могерини си замина без изјава, а по средбата партијата испрати соопштение. Во него стои дека Груевски на шефицата не европската дипломатија и се жалел за платформата на…

0.0000000000000

(ВИДЕО) Нападнат новинарот Борјан Јовановски


Оригинален напис: Македонија – А1он на 02-03-2017.

Новинарот Борјан Јовановски, денеска додека седеше во ресторанот „Воденица“, млад човек со капа на глава вербално го нападна за потоа и да го исплука во лице. Додека се случуваше инцидентот, друго лице снимало со телефон. Еве што пишува Јовановски: „Бев…

0.0000000000000

Сириската војска целосно ја презела контролата врз Палмира од милитантите на ИД


Оригинален напис: Meta.mk на 02-03-2017.

Сириската војска, поддржана од Русија, целосно ја презела контролата врз античкиот град Палмира од милитантите на Исламска држава, потврдиле властите во Дамаск и во Москва, јавува „Би-би-си“. Војската на Сирија и други провладини сили, според извештаите, навлегле во градот и…

0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock