adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

За „транспарентните“ преговори


Оригинален напис: okno.mk/statii на 01-03-2017.

На сите вас што барате преговорите на СДСМ со ДУИ во оваа фаза да биле „транспарентни“ сакам да ви кажам неколку работи: 1. Не знаете што барате. 2. Има причини зошто тие преговори се тајни, зошто се држат далеку од…

0.0000000000000

Рама: Без Албанците нема Македонија, драг претседателе


Оригинален напис: Meta.mk на 01-03-2017.

„Господине Иванов, албанскиот јазик не ви е непријател, тоа e јазик на државотворен народ во Македонија. Без Албанците, нема Македонија драг претседателе,“ се вели во реакцијата на албанскиот премиер Еди Рама, по повод одлуката на претседателот Ѓорге Иванов да не…

0.0000000000000

Стaртувaшe почетната обука на 6-та генерација слушатели на Академијата за судии и обвинители


Оригинален напис: Правдико на 01-03-2017.

Триесет и седум слушатели од  шестата генерација на Академијата за судии и јавни обвинители „Павел Шатев“ денеска ја почнаа 24-месечната почетна обука на која стручно и професионално ќе се усовршуваат за судската и јавно-обвинителската професија. Директорката на Академијата за судии…

0.0000000000000

Хелсиншки: Месечен извештај за состојбата со човековите права во РМ за јануари 2017 година


Оригинален напис: Правдико на 01-03-2017.

Месечниот извештај за состојбата со човековите права во Република Македонија за јануари 2017 година ги опфаќа темите: Повреда на начелото на јавност и транспарентност во судските постапки; Отежната соработката на СЈО со Основен суд Скопје I – Скопје; Утврдена директна…

0.0000000000000

Оглас за проверка на знаењето на кандидати за постојани судски преведувачи


Оригинален напис: Правдико на 01-03-2017.

Врз основа на член 35 од Судскиот деловник („Службен весник на РМ“ бр. 66/13 и 114/14) Министерството за правда, објавува ОГЛАС за проверка на знаењето на кандидати за постојани судски преведувачи 1. Кандидатот што сака да се пријави поднесува Ш…

0.0000000000000

Известување за обврската за плаќање на коморска членарина за 2017 година


Оригинален напис: Правдико на 01-03-2017.

Се известуваат адвокатите дека заклучно со 31 март се должни да си ја подмират обврската за плаќање коморска членарина за 2017 година. Висината на коморската членарина, со одлука на Управниот одбор на Адвокатската комора донесена на 31.01.17 и објавена во…

0.0000000000000

Oтворени дополнителни шалтери за поднесување на годишна даночна пријава во Скопје


Оригинален напис: Правдико на 01-03-2017.

Доставете Годишна даночна пријава (образец ПДД-ГДП), најдоцна до 15-ти Март. Пополнетата Годишна даночна пријава можете да ја поднесете во најблиската даночна канцеларија на УЈП или преку пошта. За точна адреса и локација на даночните канцеларии кликнете http://www.ujp.gov.mk/mk/kontakt Со цел избегнување…

0.0000000000000

„Ова не е Студентски дом, ова е штаб на ВМРО-ДПМНЕ!”


Оригинален напис: Фокус на 01-03-2017.

Црвено-жолти знамиња денеска никнаа на балконите на студентскиот дом „Кузман Јосифовски Питу”. Педесетина студенти слегоа во дворот и пееја патриотски песни. Порачаа дека на овој начин сакале да покажат дека нема да дозволат двојазичност во државата. Сепак, студентка од домот,…

0.0000000000000

Вучиќ: Не сум зел пари од бугарски олигарх


Оригинален напис: Meta.mk на 01-03-2017.

Српскиот премиер, Александар Вучиќ, негирал дека добивал пари од бугарскиот олигарх Цветан Василев, јавува дописничката на „Мета“ од Софија. Вучиќ го демантирал тврдењето дека неговата кампања за претходните парламентарни избори била финансирана од Василев. „Нашата партија не зела ниту еден…

0.0000000000000

Иванов ќе ја продлабочи политичката криза, сметаат од Хелсиншки комитет


Оригинален напис: Meta.mk на 01-03-2017.

Oдлуката на претседателот Ѓорѓе Иванов да не го довери мандатот на кандидатот на партиите што имаат мнозинство во Собранието, претставува директно кршење на Уставот и е пречекорување на неговите уставни овластувања, а спротивно на волјата на граѓаните, се вели во…

0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock