adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

Гаши: Не ги повлекуваме потписите за влада на Заев


Оригинален напис: Македонија – А1он на 31-03-2017.

Африм Гаши од БЕСА на Топ Тема кажа дека е ирационално да се помисли дека би коалицирале со ВМРО-ДПМНЕ. Ние сакаме нова, реформска влада, СЈО да проработи, сакаме Специјален суд. БЕСА гледа процес кој е добар за граѓаните и помага…

0.0000000000000

Извисени пензионерите од Штип и Кочани


Оригинален напис: Слободна Македонија на 31-03-2017.

На крајот од мандатите на градоначалниците излегуваат одредени ветувања на виделина за кои многу се ветуваше,а ништо не се реализираше од ветеното. Во Штип здружението на пензионери со свои заштедени средства започна со изградба на дом за стари лица, но…

0.0000000000000

Фабриката „Леар” затворена дури не се расчисти скандалот со масовното труење


Оригинален напис: Фокус на 31-03-2017.

Од американската фабрика „Леар“, каде што синоќа беа затруени околу 200 луѓе, во соопштение информираат дека фабриката ќе биде затворена сè додека не се реши случајот и  додека не се осигурат дека нема да се повтори. -За компанијата „Леар“ ништо…

0.0000000000000

НВО напад


Оригинален напис: Слободна Македонија на 31-03-2017.

По вторпат беше нападнато седиштето на здружението кое  ги застапува текстилните и кожарските работници  ,,Тивкото мнозинство- Гласно,, во Штип. Kако и првиот пат здружението е каменувано и причината e одредена материјaлна штета. Полицијата ден по нападот излезе на увид, направен…

0.0000000000000

Јавна дебата „Згрижување деца од улица“ се одржа во Струга


Оригинален напис: Слободна Македонија на 31-03-2017.

  Центарот на заедницата на општина Струга денес организраше  дискусија на темa „Згрижување на деца од улица“. Катерина Талеска Скепароска, проект координаторот на Центарот, ја истакна потребата од поголем ангажман од страна на институциите за надминување на овој проблем со…

0.0000000000000

Изложба во чест на Борис Чипан- „По трагите на еден модернист“ вечерва се отвора во Скопје


Оригинален напис: Слободна Македонија на 31-03-2017.

Во организација на Музеј на град Скопје вечерва ќе биде отворена изложба во чест на Борис Чипан „По трагите на еден модернист“. Куратор на изложбата е архитект Фросина Зафировска, а ќе ја отвори д-р проф. Минас Бакалчев, декан на Архитектонски…

0.0000000000000

Старата општинска зграда – село Облешево


Оригинален напис: Слободна Македонија на 31-03-2017.

Во село Облешево кое во склоп на општината Чешиново –Облешево општинската зграда која со децении се користеше за потребите на селото и селата од околината како матична служба, зграда во која имало постојана медицинска сестра како и општ лекар. Зградата…

0.0000000000000

Удирани полицајците што интервенирале по симнувањето на знамето во Куманово


Оригинален напис: Meta.mk на 31-03-2017.

Полицајците што забележале како четири луѓе го симнуваат македонското знаме од јарболот во центарот на Куманово, на улицата Гоце Делчев, и го поставуваат албанското знаме, при интервенцијата биле удирани и задобиле телесни повреди. Потоа двајца од тие што го симнале…

0.0000000000000

Ахмети: Нови избори не се опција


Оригинален напис: Фокус на 31-03-2017.

ДУИ е поделена и нема цврста одлука за решение за излез од кризата, но сигурно е дека нови избори не се опција, брифира Али Ахмети вечерва од Мала Речица каде заседава централното претседателство на партијата. На седницата се разгледува опцијата…

0.0000000000000

ДУИ без конечна одлука за оставките на нивните министри


Оригинален напис: Македонија – А1он на 31-03-2017.

Претседателот на ДУИ Али Ахмети по завршувањето на денешна седница на Централното претседателство на партијата во седиштето во Мала Речица посочи дека не донеле конечна одлука околу можноста нивните министри да поднесат оставка, со цел да се придонесе кон надминување…

0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock