adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

Работна акција – Садење дрвца во Карпош 4


Оригинален напис: Ние сме Карпош 4 на 28-02-2017.

На 25 февруари 2017 година „Ние сме Карпош 4“, со поддршка на еколошкото здружение „Еко-свест“, организираше доброволна акција на садење на нови дрвца на 4 локации во Карпош 4. The post Работна акција – Садење дрвца во Карпош 4 appeared…

0.0000000000000

За кој кур би се тепале за Груевски!?


Оригинален напис: okno.mk/statii на 28-02-2017.

Ти си му дал сè, држава, институции, власт, војска, полиција, дебека, пари, доверба, надежи, страст, љубопитство, цели десет години, да прави што сака, само да нè усреќи, макар малку, а тој ти вика дека од власт го симнал еден амбасадор!…

0.0000000000000

ОБСЕ бара мерки за некролозите за амбасадорите по говорот на Груевски


Оригинален напис: Фокус на 28-02-2017.

Постизборниот период беше обележан со тензии и остра реторика особено од страна на ВМРО-ДПМНЕ. Уште не е познато дали се преземени законски мерки за заканите кон амбасадорите, по прогласот на ВМРО-ДПМНЕ што го прочита лидерот Никола Груевски на протестот пред…

0.0000000000000

Средношколка во Франција уапсена под сомнение дека планирала напад


Оригинален напис: Правдико на 28-02-2017.

Една 18-годишна средношколка е уапсена во градот Креј во северна Фрнција под сомнеж дека планирала терористички напад, јави француската телевизија „Франс 3“. Според телевизијата, средношколката заедно со група тинејџерки формирала група на социјалните мрежи наречена „Лавици“ и одржувала контакти со…

0.0000000000000

Распоред на мобилните даночни шалтери за месец март 2017


Оригинален напис: Правдико на 28-02-2017.

Користете ги даночните услуги на „Мобилните даночни шалтери“. Со трите специјално опремени комбиња, даночниците секој месец ги посетуваат населените места каде Управата нема постојани даночни канцеларии, како и локации кои дополнително можат да се утврдат во соработка со општините и…

0.0000000000000

Распоред на мобилните даночни шалтери за месец март 2017


Оригинален напис: Правдико на 28-02-2017.

Користете ги даночните услуги на „Мобилните даночни шалтери“. Со трите специјално опремени комбиња, даночниците секој месец ги посетуваат населените места каде Управата нема постојани даночни канцеларии, како и локации кои дополнително можат да се утврдат во соработка со општините и…

0.0000000000000

Ќе се врши редовна контрола на регистрационите агенти од страна на ЦРМ


Оригинален напис: Правдико на 28-02-2017.

Централниот регистар на Република Македонија согласно член 34-ѓ од Законот за едношалтерскиот систем и за водење на трговскиот регистар и регистарот на други правни лица има обврска за спроведување на контрола на носителот на овластување регистрационен агент во однос на…

0.0000000000000

МВР приведе неколку лица за нападот врз новинарската екипа на „А1он“


Оригинален напис: Meta.mk на 28-02-2017.

Министерот за внатрешни работи Агим Нухиу го информирал Здружението на новинари на Македонија дека приведени се лица за нападот на новинарската екипа на „А1он“ за време на протестот „За заедничка Македонија“. Учесници на протестот ги нападнале снимателот Владимир Желчески и…

0.0000000000000

Демократски сојуз: Да престане насилството


Оригинален напис: Македонија – А1он на 28-02-2017.

„Демократскиот сојуз најостро го осудува нападот на новинарите на А1 ОН и бара сторителите на овој насилнички акт да бидат откриени и изнесени пред лицето на правдата. Демократско право е да се демонстрира, тоа никој не може да го спори,…

0.0000000000000

ВМРО-ДПМНЕ го осудува нападот на екипата на А1он


Оригинален напис: Македонија – А1он на 28-02-2017.

„ВМРО-ДПМНЕ го осудува нападот на екипата на интернет порталот А1он. ВМРО-ДПМНЕ принципиелно, како и досега, смета дека е крајно недемократски и непримерно да се напаѓаат медиуми и екипи поради нивното известување за настани и случувања. ВМРО-ДПМНЕ го осудува овој немил…

0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock