adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

ДУИ ги дава потписите на СДСМ, за коалиција ќе размисли


Оригинален напис: Meta.mk на 24-02-2017.

ДУИ ќе им ги даде потписите на СДСМ за состав на нова влада, но тие потписи не значат дека ДУИ ќе коалицира со СДСМ. Ова вечерва го изјави портпаролот  на партијата Бујар Османи за време на централното претседателство на ДУИ,…

0.0000000000000

ДУИ ги дава потписите на СДСМ, за коалиција ќе размисли


Оригинален напис: Meta.mk на 24-02-2017.

ДУИ ќе им ги даде потписите на СДСМ за состав на нова влада, но тие потписи не значат дека ДУИ ќе коалицира со СДСМ. Ова вечерва го изјави портпаролот  на партијата Бујар Османи за време на централното претседателство на ДУИ,…

0.0000000000000

ДУИ реши: Потписите ќе ги даде на СДСМ


Оригинален напис: Meta.mk на 24-02-2017.

Централното претседателство на ДУИ, по повеќе од 10 часа заседавање, вечерва донело одлука да ги даде потписите на СДСМ, пред малку во Мала Речица, пред партиското седиште соопшти Бујар Османи, портпаролот на ДУИ.…

0.0000000000000

Ахмети ќе му даде потписи на Заев, за коалиција уште ќе размислува


Оригинален напис: Фокус на 24-02-2017.

ДУИ ќе му ги даде потписите на СДСМ, а за коалиција допрва ќе преговара. Портпаролот на партијата, Бујар Османи по десетчасовната средба на централното претседателство, изјави дека ДУИ ќе ги даде 10-те пратенички потписи на Зоран Заев, но само за…

0.0000000000000

ДУИ ги даде потписите на СДСМ, Заев мандатар


Оригинален напис: Македонија – А1он на 24-02-2017.

Централното претседателство Демократската унија за интеграција вечерва одлучило да му ги даде потписите на лидерот на СДСМ, Зоран Заев со цел тој да стане мандатар. Сепак, тоа не значи дека со оваа одлука ДУИ станува дел од владата, а официјална…

0.0000000000000

Протест на ВМРО-ДПМНЕ во Охрид


Оригинален напис: Македонија – А1он на 24-02-2017.

Пред седиштето на Општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ во Охрид вечерва се собраа членови и симпатизери да го изразат својот револт, од како што велат, непринципиелната политика на СДСМ и опасноста од редефинирање на државата. Претседателот на ОК ВМРО-ДПМНЕ Охрид Љубен…

0.0000000000000

ВМРО-ДПМНЕ: Не помислуваме да одиме во опозиција


Оригинален напис: Фокус на 24-02-2017.

Врвот на ВМРО-ДПМНЕ вечерва заседава и расправа за натамошните чекори на партијата, за кои засега нема информации од партијата. Неофицијално, лидерот Никола Груевски испратил проглас до членството, во кој од нив бара „да застанат во одбрана на националните интереси на…

0.0000000000000

Врвот на ВМРО-ДПМНЕ заседава вечерва, врвот на СДСМ утре


Оригинален напис: Meta.mk на 24-02-2017.

Додека Централното претседателство на ДУИ со часови дебатираше во Мала Речица, во седиштето на ВМРО-ДПМНЕ заседава Извршниот комитет на партијата. Утре пак ќе седнат на маса и Централниот и Извршниот одбор на СДСМ. Тема на седницата на Извршниот комитет на…

0.0000000000000

Градоначалниците од истокот со проглас против двојазичност


Оригинален напис: Meta.mk на 24-02-2017.

Дел од градочалниците од југоисточниот регион, покрај редовните точки на дневен ред на 30 тата седница на Советот на Источниот плански регион, која се одржува во Берово, го покренале и „прашањето за најавеното воведување на двојазичност во јавната администрација на…

0.0000000000000

СДСМ закажа седници на Централниот и Извршниот одбор


Оригинален напис: Фокус на 24-02-2017.

Додека ја чекаат одлуката на ДУИ, СДСМ за утре закажа седници на Централниот и Извршниот одбор. Во Мала Речица пак, вечерва заседава централното претседателство на ДУИ, каде дебатираат за тоа дали ќе бидат дел од новата влада или ќе се…

0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock