adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

Диво Насеље: Обвинетите пред доаѓањето во Куманово комуницирале со функционери на ДУИ


Оригинален напис: Фокус на 23-02-2017.

Со искази на обвинетите денеска продолжи судењето за случајот „Диво насеље“. На обвинителната клупа сведочеше второобвинетиот Анди Красниќи познак како командат Малишева.Тој изјави дека не се чувствува виновен за настанот и твдри дека е политички монтиран. Командатот Малишева истакна дека…

0.0000000000000

Блажевски потврдува дека имало инцидент на ЦО на ЛДП


Оригинален напис: Македонија – А1он на 23-02-2017.

Советникот и член на ЦО на ЛДП, Дејан Блажевски за А1он потврди дека имало инцидент на Централниот одбор на партијата. Тој, наспроти демантот од ЛДП во кој негираат дека имало физички напад, вели дека инцидентот се случил. Блажевски бил прусутен…

0.0000000000000

ВМРО-ДПМНЕ до Данкан: Ќе има тензија, нашите гласачи и членството се вознемирени


Оригинален напис: Meta.mk на 23-02-2017.

„Ние сме под голем притисок на нашите гласачи и нашето членство да се бориме и да не го дозволиме нарушувањето на принципот ‘победникот со победникот’ затоа што во основа ние правично постапуваме цело време и сега некој друг не постапува…

0.0000000000000

Попоски – Данкан: Очекуваме позициите на Британија да останат поволни за Македонија


Оригинален напис: Meta.mk на 23-02-2017.

Реформските процеси, евро-атлантските перспективи на Република Македонија и внатрешната состојба биле дел од темите на средбата помеѓу вицепремиерот и министер за надворешни работи Никола Попоски и британскиот државен министер за Европа и Америка, Ален Данкан. Министрите, како што соопштуваат од…

0.0000000000000

ЛДП демантира дека имало физичка пресметка на Централниот одбор


Оригинален напис: Македонија – А1он на 23-02-2017.

Откако претходно објавивме за несогласувања и тензична атмосфера на Централниот одбор на ЛДП, од партијата се јавија со демант. „Либерално-демократската партија изрично ги отфрла ставовите изнесени на Вашиот портал, кои говорат за тензична атмосфера на Централниот одбор и физички пресметки…

0.0000000000000

Попоски на средба со Данкан: Членството во НАТО останува наша стратешка определба


Оригинален напис: Македонија – А1он на 23-02-2017.

Реформските процеси, евроатланските перспективи на Република Македонија и внатрешната состојба, беа дел од темите на средбата помеѓу вицепремиерот и министер за надворешни работи Никола Попоски и министерот за Европа и Америка при британскиот Форин Офис, Сер Алан Данкан. Како што…

0.0000000000000

ВМРО-ДПМНЕ: Се зависи од ДУИ


Оригинален напис: Фокус на 23-02-2017.

  На средбата со амбасадорот Чарлс Гарет и британскиот министер за Европа и Америка, Алан Данкан, во седиштето на ВМРО-ДПМНЕ се разговарало за актуелните политички случувања и чекорите што треба да се направат во иднина. ТУка, ДПМНЕ се пожалиле дека…

0.0000000000000

Уште двајца турски војници побарале азил во Грција


Оригинален напис: Meta.mk на 23-02-2017.

Грчката полиција денеска соопштила дека уште двајца турски војници, кои биле уапсени, откако тајно влегле во Грција, побарале азил во земјата, пренесува балканскиот сервис на „Радио Слободна Европа“. Од полицијата навеле дека двајцата офицери им се предале на грчките власти…

0.0000000000000

ВМРО-ДПМНЕ: Луѓето се вознемирени, можни се тензии доколку коалицираат СДСМ и ДУИ


Оригинален напис: Македонија – А1он на 23-02-2017.

„Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски денес заедно со членот на ИК на ВМРО-ДПМНЕ Никола Попоски и Секретарот на ВМРО-ДПМНЕ за меѓународна соработка Александар Николоски оствари средба со британскиот министер за Европа и Америка, Алан Данкан и Амбасадорот на Велика Британија…

0.0000000000000

Физичка пресмета на ЦО на ЛДП


Оригинален напис: Македонија – А1он на 23-02-2017.

Само што започнала седницата на Централниот одбор на ЛДП, еден од членовите, Дејанчо Цветановски бил физички нападнат од член на ЛДП од Кисела Вода. Во салата било тензично и очигледна нетрпеливоста помеѓу струите во ЛДП, а извешатаите од претседателот Милевски…

0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock