adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

Пет минути


Оригинален напис: okno.mk/statii на 20-02-2017.

Обидот на Цветин за петминутна слава е за потсмев! Некој, можеби и тој, како и другите пред него, нешто ситно ќе ќари, ама генерално јавноста веќе бара жолтото комбе да почне да функционира. повеќе…

0.0000000000000

0.0000000000000

Касами ги откачи Ахмети и Села


Оригинален напис: Фокус на 20-02-2017.

Движењето БЕСА одбива формирање на тело коешто го најави Алијансата за Албанците, за нов закон за албанскиот јазик. Од Беса велат дека нивниот став е јасен, односно тие ќе му дадат потписи на Зоран Заев, а потоа ќе ги преговараат…

0.0000000000000

(ВИДЕО) Осман Кадриу открива детали за нацрт законот за Албански јазик на ДУИ


Оригинален напис: Македонија – А1он на 20-02-2017.

Универзитетскиот професор Осман Кадриу во емисијата 10 минути на ТВ21 открива детали за нацрт законот за Албански јазик. Тој вели дека албанските партии го консулитрале за нацрт законот кој ДУИ го испрати до СДСМ. Според него, овие прашања се услов…

0.0000000000000

Жбогар: На СЈО да му се даде време колку што му треба


Оригинален напис: Фокус на 20-02-2017.

По пораките на американскиот амбасадор Џес Бејли дека меѓународната заедница очекува продолжување на мандатот на СЈО, со ист став денеска излезе и евроамбасадорот Самуел Жбогар. -Нашиот став за СЈО е ист подолго време, односно од неговото основање. СЈО е формирана…

0.0000000000000

Милошоски: На СЈО му посакуваме се најдобро, до јуни!


Оригинален напис: Фокус на 20-02-2017.

Откако американскиот амбасадор Џес Бејли во интервјуто на Сител, порача дека меѓународната заедница бара продолжувањето на мандатот на СЈО, со оглед на обемот на материјалите кои ги истражуваат, со реакција се огласија од ВМРО-ДПМНЕ. Веќе наредниот ден во истата телевизија…

0.0000000000000

Египет изрече 10 смртни казни за нередите по натпреварот


Оригинален напис: Правдико на 20-02-2017.

Египетскиот суд за казација денес потврди десет смртни казни за навивачите заради учество во немирите на фудбалски натпревар во Порт Саид во февруари 2012 година, во кои загинаа 74 лица, велат судски извори. Во текот на повторното судење во 2015…

0.0000000000000

На генералниот секретар на СДА му е одреден притвор од еден месец


Оригинален напис: Правдико на 20-02-2017.

На генералниот секретар на Партијата за демократска акција (СДА), Амир Зукиќ и неговиот возач Сеид Фазлагица, Општинскиот суд во Сараево им одреди еден месец притвор на предлог на Обвинителството на Кантонот Сараево Притворот за Зукиќ и Фазлагиѓ се одреди поради…

0.0000000000000

Николиќ се откажа од кандидатурата за претседател на Србија и го поддржа Вучиќ


Оригинален напис: Meta.mk на 20-02-2017.

Претседателот на Србија, Томислав Николиќ, вечерва изјави дека нема повторно да се кандидира за таа функција и дека со актуелниот премиер, Александар Вучиќ, кој ќе биде кандидат на владејачката коалиција, се договорил и во иднина заедно да ја водат државата.…

0.0000000000000

Османи: Претседателството ќе донесе одлука деновиве


Оригинален напис: Македонија – А1он на 20-02-2017.

Претседателот на ДУИ, Али Ахмети со потпретседателите и членовите на раководството разговара за понудата која ја добија од СДСМ за нова Влада. Партискиот портпарол, Бујар Османи рече дека претседателството овие денови ќе донесе одлука за тоа дали ќе формира Влада…

0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock