adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

Мухамед Зеќири: Телохранителите на Мијалков ме нападнаа и со туркање се обидоа да ме извадат од локалот


Оригинален напис: Фокус на 18-02-2017.

Пратеникот од опозицискиот СДСМ, Мухамед Зеќири вечерва во кафулето Дион бил нападнат од обезбедувањето на екс шефот на УБК, Сашо Мијалков. Тој за „Фокус“ ја потврди информацијата, објаснувајќи што се се случувало вечерва додека бил излезен со пријатели на пијачка.…

0.0000000000000

Нападнат пратеникот Мухамед Зекири


Оригинален напис: Македонија – А1он на 18-02-2017.

Вечерва кај кафулето Дион на кејот физички бил нападнат пратеникот Мухамед Зекири. -Јас со пријатели имав резервирано маса во Дион и дојдовме таму. Дојде едно лице и ни рече напуштете го веднаш локалот, непожелни сте, има приватна забава. Се обидов…

0.0000000000000

Бејли за Сител: Нови избори не мора да значи дека ќе донесат поинакви резултати


Оригинален напис: Македонија – А1он на 18-02-2017.

Американскиот амбасадор во Република Македонија, Џес Бејли вечерва имаше интервју за ТВ Сител, во кое што ги искажа своите ставови за политичката ситуација во Македонија по изборите на 11 декември. Партиите треба да одлучат каква влада ќе формираат откако изборите…

0.0000000000000

Бејли: Продолжување на мандатот на СЈО за да се утврдат фактите


Оригинален напис: Фокус на 18-02-2017.

Кога се потпишуваше договорот за формирање на Специјалното јавно обвинителство веројатно никој не беше свесен со колкав материјал ќе се соочи оваа институција, а важно е од неа да произлезат факти, вели американскиот амбасадор Џес Бејли во интервју за Сител.…

0.0000000000000

Цветине, несреќо, Рацин беше поетиште!


Оригинален напис: okno.mk/statii на 18-02-2017.

Зошто се пикаш кај што не те бери, умот кај што не ти досега, дали сакаш од злоба некоја штета да направиш, или сакаш уште еден поган антимакедонски пат да отвориш? повеќе…

0.0000000000000

Села бара, СДСМ нема намера да го менува Уставот


Оригинален напис: Македонија – А1он на 18-02-2017.

Зијадин Села побарал од лидерот на ДУИ, Али Ахмети работни групи на ДУИ и Алијансата на Албанците да составуваат предлог закон за јазици поради тоа што не му бил доволно добар предлогот кој Ахмети го испрати до лидерот на СДСМ,…

0.0000000000000

Бејли: УСАИД не работи против владата, нови избори не гарантираат нови резултати


Оригинален напис: Meta.mk на 18-02-2017.

Американскиот амбасадор во Македонија Џес Бејли во интервју за телевизија „Сител“ изјави дека УСАИД не работи против владата, дека потребно е продолжување на мандатот на СЈО и дека нови избори најверојатно не би донеле нови резултати. – Дека УСАИД работи…

0.0000000000000

Цетински го започна концертот во авион


Оригинален напис: Фокус на 18-02-2017.

Тони Цетински кој што вечерва ќе има заеднички концерт со Владо Георгиев во спортската сала ,,Борис Трајковски’’ односно ,,Вип арена’’ во Скопје, го започна својот настап уште во авион. Имено, пејачот додека летал од Загреб кон Скопје, заедно со своето…

0.0000000000000

Организираната група која вршела трговија со дрога изведена пред Суд


Оригинален напис: Meta.mk на 18-02-2017.

МВР во вчерашна акција за сузбивање на уличното дилерство на дрога, открило криминална група составена од пет лица С.Р. (51), З.М.(29), М.Д. (26), М.М.(36) и З.С. (34) која набавувала и продавала наркотична дрога на нарко зависници. „Според документираните сознанија во…

0.0000000000000

Уапсен братот на Есад Рахиќ, тој тврди дека е политички мотивиран случај


Оригинален напис: Фокус на 18-02-2017.

Од Основното Јавно обвинителство денеска излегоа со соопштение дека откриле организирана група што извршува кривични дела на нелегална трговија со дрога. Меѓу уапсените е и братот на поранешниот пратеник од СДСМ Есад Рахиќ, Сеад Рахиќ под сомнение дека продавал кокаин.…

0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock