adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

Богоев: Имаме држава за спасување, да се фатиме за работа


Оригинален напис: Македонија – А1он на 17-02-2017.

Претседателот на СДММ и пратеник од редовите на СДСМ, преку Фејсбук статус порачува дека завршува владеењето на ВМРО-ДПМНЕ и дека е време да се спасува државата.

„Оние кои воведоа двојазичност со закон и ги амнестираа Хашките случаи, сега обвинуваат за албанизација и предавство!

Оние кои избркаа 200 000 млади од државата, сега ветуваат 10 000 вработувања!

Оние кои украдоа 5 милијарди евра, сега се фалат со инвестиции од 3 милиони евра!

Оние кои во снимките велат “А, да имаме војна”, сега велат дека и се спремало војна на Македонија!

Оние кои ги влечеа “циганите за уши на гласање” и велеа “некое ливче нека снема”, сега се жалат на изборен инжињеринг!

Оние кои нарачуваа прилози во “куртон вести”, сега се жалат на корупција и притисоци во медиумите!

Оние кои се финансираат од пари на граѓаните (крадејќи ги), обвинуваат дека опозицијата се финансира од странство! Доволно е дечки!!!

Ние овде нафта не пиеме!

Се што има почеток, има и крај. Вашето за жал траеше долго, но за среќа сега завршува!

Не сте херои, не сте патриоти! Ќе останете запаметени како криминалци кои за пари и моќ скоро ја урнаа државата и иселија стотици илјади граѓани!

Сега сите ние нормалните и чесните да ги засукаме ракавите и да се фатиме за работа. Имаме држава за спасување!“ стои во Фејсбук статусот на Стефан Богоев.


0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock