adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

Арифи: Со засилени инспекциски контроли вршат притисок во формирањето на влада


Оригинален напис: Фокус на 17-02-2017.

Засилените инспекциски контроли во општините кои ги водат функционери на ДУИ се политички мотивирани во пресрет на формирањето на новата влада, смета Теута Арифи, градоначалничката на Тетово и потпретседателка партијата.

– Јас не верувам дека ваквите контроли се вршат во интерес на градот. Да сакале да работат во интерес на граѓаните, државните институции би проверувале каде завршиле парите за водоводот кој се градеше подолг период, би контролирале како се отвораат казина во Тетово, дозволи кои не ги дава општината, туку државните институции – изјави денеска Арифи.

Таа смета дека ваквите контроли се прават под диригенство на одредени поединци, кои ги злоупотребуваат државните институции за лични, односно политички цели.

Нејзината изјава следува по зачестените контроли во општина Тетово од Трудовиот и Државниот инспекторат за градежништво и урбанизам.

Освен во општина Тетово, засилени контроли имаше и во Општина Гостивар и Општина Чаир, каде градоначалници се потпретседателите на ДУИ, Невзат Бејта и Изет Меџити. Бејта тогаш обвини дека се работи за политички реваншизам, бидејќи јавно порачал дека ниту еден Албанец не сака коалиција со Никола Груевски.


0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock