adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

Неетичка и оцрнувачка објава


Оригинален напис: Сервис за проверка на факти од медиумите на 17-02-2017.

[Рецензија: ЕВЕ ЗОШТО ЗОРАН ПОПОВСКИ Е ОЧАЕН КАДАР НА ДПМНЕ И КАБИНЕТОТ ВО АГЕНЦИЈА ЗА ХРАНА И ВЕТЕРИНАРСТВО]   Материјалот пред нас е неетички и оцрнувачки, наликува на евтина чаршиска приказна која не заслужува да биде пласирана како новинарски текст.…

0.0000000000000

Руска телевизија објави бесмислици за Македонија


Оригинален напис: Сервис за проверка на факти од медиумите на 17-02-2017.

Фиксацијата со Сорос и Македонија скарана со здравиот разум. Цариград ТВ, Москва. Фото: скриншот   Според телевизијата „Цариград TВ“, милијардерот Џорџ Сорос стоел зад барањата на Грција за промена на името, знамето и Уставот на Македонија,  и… ја вовел земјата…

0.0000000000000

Албанските партии утре ќе расправаат за формирање на Влада


Оригинален напис: Македонија – А1он на 17-02-2017.

Алијансата на Албанците ги повика на средба албанските партии потписнички на платформата на која ќе се разговара за формирање на нова Влада. ДУИ го потврди присуството на Али Ахмети, а движењето БЕСА не кажа дали Билал Касами ќе присуствува на…

0.0000000000000

Членови на ВМРО-ДПМНЕ со повик за „демократизација” на партијата


Оригинален напис: Фокус на 17-02-2017.

“Внатрешната иницијатива за модернизација и демократизација на ВМРО-ДПМНЕ” испраќа манифест со кој бара реформи во партијата. -Едностраните одлуки, назначувања без избор, немањето критериуми за соодветната одговорност, го дерогираат системот на Партијата, а претставниците немаат потребен авторитет и легитимитет да настапат…

0.0000000000000

Андреј ќе го освојува Балканот со песни од Тоше


Оригинален напис: Фокус на 17-02-2017.

  Младиот поп пејач Андреј Дориќ од Нови Сад, кој што е познат како двојник на легендарниот Тоше Проески, и за кого што ,,Фокус’’ пишуваше лани, ќе го освојува регионот со музика. Тој веќе е дел од музичкото шоу ,,Пинк…

0.0000000000000

БЕСА ќе му даде потписи на Заев без разлика дали ќе биде дел од владата


Оригинален напис: Фокус на 17-02-2017.

Движењето БЕСА ќе му ги даде потписите на Зоран Заев за да добие мандат за состав на влада, а потоа ќе преговараат за коалиција. Лидерот на БЕСА, Биљал Касами во емисијата „360 Степени” рече дека тие ќе сторат се што…

0.0000000000000

Новата влада треба да позајми 1 милијарда евра за да ги врати долговите кон стопанството


Оригинален напис: Фокус на 17-02-2017.

Тактизирањето на ДУИ и одовлекувањето на формирање на новата влада прави огромни штети во стопанството на Македонија, алармира бизнис- заедницата.  Според бизнисмените, на новата влада ќе и треба најмалку една милијарда евра за подмирување долгови и заживување на стопанството. -Новата…

0.0000000000000

Повик за модернизација и демократизирање на ВМРО-ДПМНЕ


Оригинален напис: Македонија – А1он на 17-02-2017.

Политичката иницијатива Внатрешната иницијатива за модернизација и демократизација на ВМРО-ДПМНЕ испраќа манифест со цел модернизација и демократизација на партијата ВМРО-ДПМНЕ. „Тргнувајќи од историската автентичност на ВМРО како единствено македонска организација, нераскинливо вградена во конституирањето на Република Македонијa како независна држава,…

0.0000000000000

Костадин Костадинов изгласан за ВД градоначалник на Струмица


Оригинален напис: Македонија – А1он на 17-02-2017.

Костадин Костадинов денеска е именуван за ВД градоначалник на општина Струмица. Вака гласаше мнозинството советници од коалицијата предводена од СДСМ. Советниците на ВМРО-ДПМНЕ ja напуштија седницата. Владата од 18 јануари годинава констатирала престанок на градоначалничката функција на Зоран Заев, кој…

0.0000000000000

Димовски: Ни ДУИ со СДСМ нема да го спасат СЈО


Оригинален напис: Фокус на 17-02-2017.

Мандатот на специјалното јавно обвинителство нема да биде продолжен и не може да биде предмет на преговори, порача Илија Димовски од ВМРО-ДПМНЕ, во интервју за ТВ 21. -СЈО има мандат од 18 месеци да покрене обвиненија, а тој закон се…

0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock