adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

Екстремистите мора да одговараат!


Оригинален напис: okno.mk/statii на 12-02-2017.

ЦИВИЛ – Центар за слобода јасно, гласно и недвосмислено ги потсетува институциите дека се должни да одговорат на сеењето страв и омраза и отворен политички екстремизам со соодветни законски санкции.  повеќе…

0.0000000000000

Фанатици и правници


Оригинален напис: okno.mk/statii на 12-02-2017.

Фанатиците никогаш не учат, правниците учат само кога, во името на правдата, ќе соберат храброст да се спротистават и на волјата на мнозинството изразена преку политичките репрезенти. повеќе…

0.0000000000000

Три најпознати фудбалери од неколкуте досега кои имаат јавно обелоденето дека се геј мажи


Оригинален напис: okno.mk/statii на 12-02-2017.

Во последните години спортистите сѐ почесто говорат за својата сексуалност, па вестите за такви „откритија“ се појавуваат редовно во медиумите. повеќе…

0.0000000000000

Германскиот град Есен е најзелен град во Европа


Оригинален напис: okno.mk/statii на 12-02-2017.

Оваа престижна европска награда градот Есен ја добива по Љубљана, Словенија, која ја понесе оваа награда за 2016 година. повеќе…

0.0000000000000

Немаш ни благодарам!


Оригинален напис: okno.mk/statii на 12-02-2017.

На овој народ малку ќе му е ако во скут му истуриш сто сефа од швајцарска банка, или да му го симнеш сонцето и да му го ставиш на дланка. повеќе…

0.0000000000000

Курц: Конечните одлуки треба да ги донесат партиите, а ние нема да се мешаме


Оригинален напис: Meta.mk на 12-02-2017.

Македонските политички партии треба да ги донесат одлуките кои што се носат по избори, а од наша страна нема да има мешање во понатамошниот тек на настаните, изјави шефот на австриската дипломатија и претседавач со ОБСЕ, Себастијан Курц, кој денеска…

0.0000000000000

ДУИ контра Груевски: И од ВМРО-ДПМНЕ баравме гаранција


Оригинален напис: Македонија – А1он на 12-02-2017.

ДУИ ги демантира тврдењата на Никола Груевски дека никогаш не побарале писмена гаранција од ВМРО-ДПМНЕ како што тврдеше тој во интервјуто за ТВ Нова. Портпаролот Бујар Османи повторува – гаранцијата што се бара од СДСМ е истата што беше испорачана…

0.0000000000000

АРСЕНА бара гевгеличани да плаќаат техничка вода


Оригинален напис: Фокус на 12-02-2017.

Граѓанската иницијатива „АРСЕНА“ денеска поведе граѓанска Петиција за намалување на цената на водата од градскиот водоводен систем во Гевгелија на ниво на техничка вода, со цена од 5 денари за потрошен кубик. Поводот за ваквите активности на „АРСЕНА“  е неколкугодишното…

0.0000000000000

Објавена програмата од АКН за бесплатно запишување на правото на сопственост


Оригинален напис: Правдико на 12-02-2017.

Стратешка цел на Агенцијата за катастар на недвижности е секоја катастарска парцела во Република Македонија да биде со утврдени права на сопственост. За реализација на оваа цел, во 2014 година врз основа на Годишната програма донесена од Владата на Република…

0.0000000000000

Работилнца: „Правото на слобода и безбедност во кривичната постапка – Член 5 од ЕКЧП“


Оригинален напис: Правдико на 12-02-2017.

Aкадемијата за судии и јавни обвинители „Павел Шатев“ во соработка и со финансиска поддршка на инструментот за техничка помош и размена на информации (TAIEX) на Европската комисија организира работилнца на тема „Правото на слобода и безбедност во кривичната постапка –…

0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock