adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

„СОС“ И НЕГОВИТЕ НАЛОГОДАВАЧИ НЕ МОЖАТ ДА ГО ЗАМОЛЧАТ СЛОБОДОУМНОТО ГРАЃАНСКО ОПШТЕСТВO


Оригинален напис: FOOM на 10-02-2017.

Ние, граѓанските организации кои сме цел на постојани оркестрирани напади на досегашната власт и нејзините послушници, уште еднаш бараме јавно извинување и повлекување на сите лаги, клевети и дезинформации за нашата работа, изнесени од страна на таканаречената граѓанска иницијатива „СОС“.…

0.0000000000000

Вест темелена на шпекулации и непрецизни извори


Оригинален напис: Сервис за проверка на факти од медиумите на 10-02-2017.

[Рецензија: Албански медиуми: Раскол во ДУИ по средбата со СДСМ]   Написот пренесува шпекулативни информации,  наводно, од други медиум кои не се јасно наведени, а информациите воопшто не се потврдени. Вака поставените (дез) информации наликуваат на спинувана приказна која треба…

0.0000000000000

Пост-вистината е новиот лаборaториски создаден вирус


Оригинален напис: Сервис за проверка на факти од медиумите на 10-02-2017.

Социјалните медиуми – царството на пост-вистината. Фото: pixabay   Медиумската писменост лекот против вирусите „пост-вистината“ и „алтернативни факти“ создадени во лабораториите на пропагандата   Пишува: Зоран Бојаровски   Критичкото мислење е суштинско. Се разбира, тоа е далеку од она што…

0.0000000000000

Утре не очекува променливо облачно време со слаб до умерен југоисточен ветер


Оригинален напис: Македонија – А1он на 10-02-2017.

Времето утре во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со слаб до умерен југоисточен ветер. Утринската температура ќе се движи од минус пет до три, а дневната од пет до 11 степени. Во Скопје ќе биде променливо…

0.0000000000000

ЕВН ќе ги разгледа барањата на „Дрита“, но Регулаторна ја утврдува цената на струјата!


Оригинален напис: Фокус на 10-02-2017.

До Корисничкиот Енерго Центар на ЕВН во Тетово денеска било доставено официјално барање на Здружението на албански електричари „Дрита“ кое ќе биде разгледано во ЕВН Македонија, а компанијата ќе одговори на барањата што се во нејзина надлежност. За останатите барања,…

0.0000000000000

СЈО останува во Охрид, може да ги приведува сведоците кои не се јавуваат


Оригинален напис: Фокус на 10-02-2017.

Истражители на Специјалното јавно обвинителство остануваат во СВР Охрид, каде чекаат на распит да се појават околу 200 членови и функционери на ВМРО-ДПМНЕ, за случајот со донаторските процеси на партијата, во периодот на изборите во 2014-та година. Од партијата пак…

0.0000000000000

„Сите против ЕВН” за поевтина струја


Оригинален напис: Фокус на 10-02-2017.

Тетовчани денеска излегоа на протестен марш против ЕВН, поради високите сметки за струја. Над илјада демонстранти се собраа на плоштадот во Тетово, каде упатија повеќе барања до компанијата и до Регулаторната комисија. -Бараме ЕВН да ја намали цената на киловат-час…

0.0000000000000

Вмровците од Охрид ги игнорираат поканите на СЈО


Оригинален напис: Фокус на 10-02-2017.

Ниту еден од 200-те членови и функционери од ВМРО-ДПМНЕ, кои СЈО ги свика на распит за донациите во партијата, не се одзваа на поканите. „OhridNews” јави дека истражен тим на СЈО се уште е во СВР Охрид, но ВМРО-ДПМНЕ одлучи…

0.0000000000000

Франгов со писмо до Жбогар и Јанакакис бара деблокирање на Евзони


Оригинален напис: Meta.mk на 10-02-2017.

Градоначалникот на Гевгелија, Иван Франгов денеска испратил писмо до амбасадорите на Европската Унија и на Грција во земјава, Самуел Жбогар и Димитрис Јанакакис со барање за помош за деблокирање на македонско-грчката граница. Тој во писмото бара од Жбогар и Јанакакис,…

0.0000000000000

Градоначалникот на Гевгелија со писмо до Жбогар и Јанакакис бара деблокирање на Евзони


Оригинален напис: Македонија – А1он на 10-02-2017.

Градоначалникот на Гевгелија Иван Франгов попладнево упати писмо со барање помош до евроамбасадорот Самуел Жбогар и грчкиот амбасадор во земјава Димитрис Јанакакис за деблокирање на македонско-грчката граница. Франгов во писмото забележува дека е симптоматично тоа што блокадата е поставена само…

0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock