adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

За што се известува кога навистина треба да се известува


Оригинален напис: Сервис за проверка на факти од медиумите на 03-02-2017.

„Скршено“ информирање. Фото: flickr   Во период на однапред дискутабилен прв обид за составување нова влада, додека на вториот сѐ уште се чека, сведоци сме повторно на една новинарска негативна пракса која сѐ повеќе се прокламира во тренд – „успешно…

0.0000000000000

Груевски, сепак, прифатил двојазичност


Оригинален напис: Фокус на 03-02-2017.

ДУИ и ВМРО-ДПМНЕ се согласиле со скоро сите барања од албанската платформа, меѓу кои е и официјализирањето на албанскиот јазик, но преговорите пропаднале поради неусогласеност околу продолжувањето на мандатот на СЈО. Ова го изјави вечерва портпаролот на партијата, Бујар Османи…

0.0000000000000

ОЈО отвори истраги за незаконско финансирање на БЕСА и повеќе невладини организации


Оригинален напис: Фокус на 03-02-2017.

Одделението за организиран криминал при Јавното обвинителство Скопје води предистражна постапка за незаконско финансирање на изборниот процес против повеќе невладини организации и политичката партија БЕСА, дознава Нова ТВ, повикувајќи се високи извори вклучени во истрагата. Според нив, станува збор за…

0.0000000000000

Јавното обвинителство води предистажни постапки против невладините и БЕСА


Оригинален напис: Meta.mk на 03-02-2017.

Одделението за организиран криминал при Јавното обвинителство Скопје води предистражна постапка за незаконско финансирање на изборниот процес против повеќе невладини организации и политичката партија БЕСА, јавува Нова ТВ. Порталот како извор на информацијата посочува „многу високи извори во истрагата кои…

0.0000000000000

МНР до Рама: Не потпалувајте оган во туѓи дворови


Оригинален напис: Фокус на 03-02-2017.

По вчерашната изјава на албанскиот премиер Еди Рама дека Македонија треба да го смени својот став кон Албанците, бидејќи, како што рече, тие не се малцинство туку државотворен фактор за опстанокот на Македонија, со реакција се огласија од македонското Министерството…

0.0000000000000

Пратка кокаин вредна 145 милиони евра запленета во Германија


Оригинален напис: Meta.mk на 03-02-2017.

Во пристаништето Хамбург службеници на германската царина фатиле пратка од 717 килограми кокаин, која доколку била продадена на улица, според проценките, би донела 145 милиони евра за шверцерите. Шефот на истражната канцеларија во Царината во Хамбург, Рене Мачке. за германските…

0.0000000000000

И вечерва протести во Букурешт, се собраа десетици илјади Романци


Оригинален напис: Meta.mk на 03-02-2017.

Протестите поради одлуката на романската влада да ги ублажи прописите за сузбивање на корупцијата продолжија и вечерва пред седиштето на владата на Романија. На плоштадот Викторија се собраа десетици илјади граѓани. Но сепак, таму и на улиците на Букурешт генерално,…

0.0000000000000

ДУИ: Поглавјето со ВМРО-ДПМНЕ се затвори, отвораме ново со СДСМ


Оригинален напис: Фокус на 03-02-2017.

Во трката по парламентарно мнозинство, што сега е услов за обезбедување мандат за состав на влада, ДУИ продолжува да тактизира. Од партијата деновиве излегоа со контрадикторни ставови околу преговорите за коалиција во новата влада. Откако претседателот Ѓорге Иванов најави дека…

0.0000000000000

Ахмети: Безрезервна поддршка за американската администрација во Скопје


Оригинален напис: Македонија – А1он на 03-02-2017.

Лидерот на ДУИ денеска се сретнал со делегација на Атлантскиот совет од Вашингот на која што разговарале за ситуацијата во Македонија и за пријателството помеѓу САД и Македонија. САД биле и ќе останат партнер на Албанците, на нашата земја и…

0.0000000000000

Ахмети се заблагодарил на американската администрација во Скопје и во Вашингтон


Оригинален напис: Meta.mk на 03-02-2017.

САД биле и ќе останат партнер на Албанците, на нашата земја и на регионот, затоа и нашата соработка со американските власти во Македонија и во САД ќе продолжи бидејќи беше плодна за сите, вели Али Ахмети, лидерот на ДУИ по…

0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock