adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd racer core black solar pink adidas nmd racer solar pink release date adidas nmd racer solar pink adidas nmd racer hot pink cq2442 release info adidas nmd racer cq2442 cq2032 release date adidas nmd racer solar pink cq2442 adidas nmd racer colorways release date adidas nmd racer primeknit colorways release dates adidas nmd r1 linen camo releasing soon adidas nmd r1 primeknit linen khaki releases may adidas nmd r1 stlt linen cq2030 release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink lifestyle look adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink adidas nmd r1 primeknit stlt solar pink release date

Поради протестите пред ДИК, Македонија ќе изгуби уште еден странски инвеститор!


Оригинален напис: Фокус на 16-12-2016.

Како што неофицијално дознаваме од блиски извори на претседтелот на ДПМНЕ, осомничениот Никола Груевски, Македонија е на раб да изгуби голем странски инвститор поради протестите пред ДИК што се случуваат овие неколку дена. Инвеститорот бил видно потресен и стравувал за својот невложен капитал во Македонија, земјата оаза за светските инвеститори, не ивестуваат нашите непроверени и измислени извори.

Вака слична ситуација на Македонија и се случи и на 5ти мај 2015 година кога поради бомбите каде беа објавени вистини за криење на убиство, македонските граѓани излегоа на протест, а во тоа време Груевски баш бил на телефон со голем инвеститор. По неуспешниот разговор, полн со страв и очкај кај тој инвеститор, тогашниот премиер, а денешен осомничен, Никола Груевски ги обвини граѓаните што протестираа дека го избркале тој голем странски инвеститор од Македонија.

Граѓаните се прашуваат: Дали истото и се случува на Македонија после година и пол? За сите нас, станува да почекаме Груевски да свика пресконференција и истото го соопшти пред македонската јавност како што тоа го направи претходно. Само тогаш може да ја дознаеме вистината.

Напомена: Вестите се измислени и сатирични и служат како пародија од моменталните збиднувања во државава. Но не ја исклучуваме можноста тие во иднина по некоја случајност да станат реални и точни.


0.0000000000000
adidas yeezy boost 350 v2 black red 2017 more images adidas yeezy boost 350 v2 blackwhite releases tomorrow how to get adidas yeezy boost 350 pirate black online adidas yeezy boost 350 v2 black white release reminder adidas yeezy 350 boost moonrock release date adidas yeezy boost 350 moonrock nike air max 95 light taupe adidas yeezy boost 350 pirate black restock new images of the adidas yeezy boost 350 moonrock are here adidas yeezy boost 350 moonrock yeezy boost 350 adidas yeezy 350 boost v2 turtle dove toddler yeezy boosts come turtle dove pirate black check adidas yeezy boost 350 turtle dove football cleats store list for adidas yeezy boost 350 tan white adidas yeezy 350 boost adidas yeezy 350 boost low yeezy boost 350 pirate black release details yeezy boost 350 v2 black white adidas yeezy 350 boost turtle dove re release restock